• KADRA PRZEDSZKOLA

Nauczyciele:

Iwona Misterkiewicz dyrektor przedszkola, pedagog specjalny

Mirosława Kal - wychowawca  grupy  „Gromadka Puchatka"

Monika Mrozicka wychowawcy grupy  „Pszczółki”

Małgorzata Ślusarskawychowawca grupy  „Biedronki”

Katarzyna Gulas wychowawca  grupy  "Słoneczka"

Karolina Górska - nauczyciel grupa "Słoneczka", logopeda

Sylwia Grochowina - nauczyciel grupa "Gromadka Puchatka"

Kinga Stachurska wychowawca  grupy "Smerfy" (Suchowola)

Olga Ziółkowska - nauczyciel grupa "Żabki"(Suchowola), nauczyciel języka angielskiego

Ewa Susło wychowawca  grupy "Żabki" (Suchowola)

Anna Dzierżak wychowawca  grupy "Krasnoludki"

Katarzyna Kozaknauczyciel  współorganizujący grupa "Krasnoludki", pedagog specjalny

Ewa Walkiewicz - nauczyciel grupa "Krasnoludki"

s. Stefania- religia

Magorzata Brela

Regina Sikora

Kadra Przedszkola

Kadra w przedszkolu zapewnia wysoką jakość usługi edukacyjnej. Dzięki systematycznemu podwyższaniu kompetencji podnosi wartość placówki. Nauczycielki realizują zadania statutowe placówki oraz kierunki jej rozwoju. To grupa skierowana na realizację wspólnych celów, w szczególności w dążeniu do dobrego rozwoju wychowawczego, edukacyjnego i społecznego swoich podopiecznych.

W przedszkolu kadra:

Jest wysoce wykwalifikowana- systematycznie aktualizuje i uzupełnia kwalifikacje zawodowe w zależności od potrzeb placówki i środowiska lokalnego (nauczyciele posiadają przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi i dodatkowo w oddziałach  są nauczyciele ze specjalnym przygotowaniem – tzw. Nauczyciele wspomagający).

Jest aktywna w procesie uzyskiwania kolejnych stopni awansu zawodowego (w oparciu o plan doskonalenia zawodowego rozwija się zawodowo).

Nabywa wiedzę i umiejętności, które stosuje w pracy, a swoje osiągnięcia upowszechnia.

Ustawicznie podnosi jakość kształcenia, dokształcania i doskonalenia (ma ukończonych wiele form doskonalenia zawodowego).

Zaspakaja potrzeby dzieci związane z wiekiem, zróżnicowanym rozwojem i różnorodnymi zainteresowaniami.

Umiejętnie diagnozuje potrzeby dzieci.

Praktycznie wykorzystuje wiedzę i umiejętności z zakresu metodyki nauczania, projektowania systemu badania osiągnięć dzieci (wychowanków).

Stosuje zróżnicowane i aktywizujące metody pracy.

Zapewnia wysoki poziom pracy wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej.

Podmiotowo traktuje dziecko.

Prowadzi eksperymenty i innowacje pedagogiczne,

Proponuje dużą ofertę zajęć fakultatywnych (tworzy warunki do aktywności poza zajęciowej).

Wymienia się doświadczeniami zawodowymi z innymi przedszkolami.

Ma bezpośredni kontakt z dzieckiem, jego rodzicami  czy opiekunami i umiejętnie z nimi współpracuje.

Jest przygotowana do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych (wspiera kształcenie dzieci szczególnie uzdolnionych oraz z trudnościami  edukacyjnymi).

Myśli w kategoriach wspólnych strategii i dostosowuje swoją indywidualną aktywność dla kompleksowych potrzeb całej organizacji.

Umiejętnie pracuje w zespole i wykorzystuje zasady komunikacji interpersonalnej.

Posiada walory estetyczne i moralne (wykonuje swoją pracę umiejętnie i twórczo).

Przestrzega regulaminu pracy, przepisów i zasad bezpieczeństwa.