• NASZE PRZEDSZKOLE

        •                Dzieci  w naszym przedszkolu uczą się poznawać i rozumieć otaczający nas świat i jego kulturę , aktywnie uczestniczą w życiu rodziny i społeczności przedszkolnej . Nasi Wychowankowie mają świadomość o swojej przynależności do świata przyrody , rozumieją potrzebę dbania o własne zdrowie i zdrowie innych , potrafią dokonywać właściwych wyborów , zgodnych z normami moralnymi , oraz komunikować się z rówieśnikami i osobami dorosłymi .

          Oferta przedszkola skierowana jest zarówno do Wychowanków zdolnych i zdrowych , jak i tych , którzy wymagają indywidualnej pomocy i wsparcia .

          OFERUJEMY:

          • ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE
          • ZAJĘCIA RUCHOWE
          • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
          • ZAJĘCIA MUZYCZNE
          • ZAJĘCIA TEATRALNE
          • ZAJĘCIA LOGORYTMICZNE
          • OPIEKĘ LOGOPEDYCZNĄ
          • TERAPIA MUZYCZNA
          • TERAPIA PRZEZ SZTUKĘ
          • NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
          • RYTMIKA
          • ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE
          • ZAJĘCIA KOMPUTEROWE
          • RELIGIA

           

          Pracownicy przedszkola to kadra pedagogiczna oraz personel administracyjno – obsługowy. Nad ich pracą czuwa dyrektor.

          Kadra pedagogiczna to nauczycielki dyplomowane z wyższym wykształceniem pedagogicznym, które systematycznie doskonalą swój warsztat pracy na studiach podyplomowych, kursach i warsztatach.

          Przedszkole realizuje cele i zadania wychowania przedszkolnego wynikające z aktualnych programów zatwierdzonych przez MEN oraz programy własne opracowane przez nauczycielki.. W realizacji Podstawy Programowej wykorzystywanych jest wiele metod tych starych, sprawdzonych i tych nowoczesnych.

             Rodzice


          Dla ujednolicenia oddziaływań wychowawczych przedszkola i domu rodzinnego ważne jest, aby rodzice wiedzieli co dzieje się w przedszkolu i starali się w miarę możliwości uczestniczyć w jego życiu. Jest to bardzo ważne dla dzieci, gdyż w przedszkolu spędzają większą część dnia. Tu bawią się i cieszą, czasem smucą, odnoszą sukcesy i drobne porażki. Tym wszystkim chcą podzielić się z rodzicami.

          Chcemy, by dzieci czuły się u nas dobrze i bezpiecznie, by rodzice nie byli dla nas obcy. Zapraszamy rodziców i rodziny naszych przedszkolaków na wszystkie uroczystości i imprezy odbywające się w przedszkolu.
          O tym, co było lub dopiero będzie się działo możecie się Państwo dowiedzieć z informacji na tablicach ogłoszeń w przedszkolu.

          Zapraszamy też na zebrania oraz konsultacje prowadzone przez poszczególne nauczycielki, gdzie można porozmawiać o swoim dziecku.

           

           

             Strój dziecka

           

          Dzieci powinny być ubierane w wygodne i praktyczne ubranka, tj. odzież, która nie krępuje dziecka i pozwala mu na swobodę zabaw i zajęć. Pamiętajcie, iż podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie dziecko może się ubrudzić. Mogą przydarzyć się mu również inne przykre sytuacje np. „awaria” w toalecie, wylany kompot itp. Zadbajcie więc, aby Wasze dziecko miało w półce zapasowe ubranko. Nie może ono być kłopotliwe i uciążliwe do zakładania i zapinania. Najlepiej, jeśli spodnie czy spódniczka są na gumce a kapcie i buty zapinają się na rzepy. Jest to szczególnie ważne w przypadku maluchów, które chcą być samodzielne a jednocześnie ich umiejętność samoobsługi nie jest jeszcze doskonała.

          Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do panującej aury tak, abyśmy mogli jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu.

           

                               

              Dzieci chore

           

          Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką nie są przyjmowane do przedszkola. Prosimy o nie przyprowadzanie dzieci przeziębionych. Katar to także choroba. Pamiętajmy również o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia. Jeśli dziecko źle poczuje się w trakcie pobytu w przedszkolu natychmiast powiadomimy o tym rodziców lub opiekunów. W związku z tym, prosimy, aby numery Waszych telefonów, którymi dysponujemy były aktualne. Prosimy również o zgłaszanie nam wszystkich przypadków zachorowań dzieci na choroby zakaźne.

           

                                                  

               Żywienie


          Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.
          W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. Panie kucharki same robią domowe pierogi, racuchy, naleśniki, wykonują świeże surówki z warzyw.
          Każdego dnia dzieci jedzą smaczne posiłki: śniadanie, obiad. Stanowią one ¾ dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy.

           

          Zasady  przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola:

          1)          rodzice lub prawni opiekunowie dziecka mają obowiązek osobistego przyprowadzania i odbierania dziecka oraz są odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo w drodze do przedszkola i z przedszkola do domu;

          2)          rodzice lub prawni opiekunowie dziecka powinni w szatni przygotować je do pobytu w przedszkolu, a następnie przekazać bezpośrednio pod opiekę nauczyciela lub woźnej oddziałowej. Od momentu przekazania dziecka odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo ponosi przedszkole;

          3)          dzieci mogą być wyjątkowo przyprowadzane i odbierane przez inne osoby dorosłe upoważnione na piśmie przez rodziców (prawnych opiekunów) – upoważnienia pozostają w dokumentacji przedszkola;

          4)          życzenie rodziców dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe;

          5)          osoba odbierająca dziecko nie może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków,

          6)          odbieranie dziecka z przedszkola - nauczyciel przekazuje dziecko pod opiekę osobie odbierającej. Od momentu przekazania dziecka, odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo, ponosi osoba odbierająca.

          7)          rodzice (prawni opiekunowie) mają obowiązek przyprowadzania dzieci do godziny 9 i odbierania dzieci z przedszkola najpóźniej do godziny 16 – tej;

          8)          do przedszkola nie przyjmuje się dzieci chorych, a w przypadku zachorowania dziecka na terenie przedszkola powiadamia się o tym rodziców. Mają oni obowiązek odebrać dziecko z przedszkola i zapewnić mu opiekę medyczną.

          9)          każde podawanie leków w przedszkolu, ma miejsce jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach (choroby przewlekłe) i odbywa się na pisemne życzenie rodziców. Rodzice powinni przedstawić zaświadczenie lekarskie określające nazwę leku, dawkę, częstotliwość podawania i okres leczenia.

          10)     w przedszkolu nie mogą być stosowane wobec dzieci żadne zabiegi lekarskie, poza udzielaniem pomocy w nagłych wypadkach.

          11)     w uzasadnionych przypadkach (losowych, zagrożenia życia dziecka) przedszkole  powiadamia rodziców i za porozumieniem z nimi wzywa pogotowie. Dziecko zostaje powierzone opiece lekarskiej (np. lekarzowi z karetki pogotowia) i do czasu pojawienia się rodziców (opiekunów prawnych) pozostaje w obecności nauczyciela lub dyrektora, którzy towarzyszą dziecku.

          12)     w przypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane po upływie czasu otwarcia przedszkola, nauczyciel powinien powiadomić o tym telefonicznie rodziców dziecka (opiekunów prawnych). W przypadku gdy pod wskazanymi numerami telefonów (praca, dom) nie można uzyskać informacji o miejscu pobytu rodziców (prawnych opiekunów) nauczyciel oczekuje z dzieckiem w placówce przedszkolnej przez jedną godzinę.  Po upływie tego czasu powiadamia najbliższy komisariat policji o niemożliwości skontaktowania się z rodzicami (prawnymi opiekunami).