• "Szkoła Pamięta"

• #SzkołaPamięta

W ramach akcji Szkoła Pamięta 2021 dzieci z Samorządowego Przedszkola w Chmielniku odwiedziły lokalne miejsca pamięci oraz poznały związaną z nimi historię. Złożyły kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności w Parku Niepodległości w Chmielniku oraz przespacerowały się po Cmentarzu Parafialnym zapalając znicze na grobach osób, które zapisały się w historii Naszego miasteczka oraz na Cmentarzu Wojennym oddając hołd żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie kraju. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. Była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.  Dzieci oglądały również pamiątki rodzinne oraz przygotowały różnorodne prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.  Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej zabytki Chmielnika i okolic #SzkołaPamięta.

Zabytki_Chmielnik_1.pptx